Jdi na obsah Jdi na menu
 


Maria ( Mína ) Kowalski

Maria Magdalena Kowalski - Mína ( někdy uváděna jako Kowalská či Kowalska ) je modelka polsko-českého původu. Od svých sedmnácti let se pohybuje ve světě, kde platí tvrdá pravidla a nic není zadarmo. Brzy po svém vstupu do této branže získala kontrakt v zahraničí a tam se s přestávkami pohybovala po celou svou dosavadní kariéru. Pracovala v Itálii, Německu, Francii, Anglii, Rakousku, USA, Izraeli a dalších místech světa. Jako nejcennější školu života však sama označuje svůj život a práci v Dubaji.

 Nyní žije v Praze, avšak její klientelu i zde tvoří většinou zahraniční subjekty. Je člověkem, který na sobě neustále pracuje, ať již studiem jazyků, udržováním kondice či sebevzděláváním v nejrůznějších oborech. Díky tomu žasnete, jaký má tato okouzlující mladá žena rozhled a „záběr“ a co všechno umí hravě zvládnout. Jsme uneseni tím, že dokáže skvěle uvařit, báječně vypadat, znát péči o tělo i vizáž, přitom se neštítí přebalit starého člověka anebo zvládne hravě  ukonejšit plačící dítě. Vymaluje si sama byt, zrenovuje starý nábytek, sepíše či zkontroluje důležitou smlouvu a upozorní na nedostatky. Ve chvílích, kdy sama bojovala či bojuje s těžkostmi, které by mnohé z nás dostaly na kolena, zvládá vyslechnout a dodat sílu těm, kteří řeší daleko menší životní strasti, avšak mají pocit, že se na ně řítí nebesa.

Hodně o ní vypovídá také její životní krédo, kterým je citát od Winstona Churchilla: „Nikdy, nikdy, nikdy to nevzdávej!“ anebo také „Nevzdej to pět minut před tím, než se stane zázrak!“ Krásným příkladem je i úsloví, kterým se řídí: „Z pytle se neleze s rozvázanými tkaničkami!“ Co to znamená? I když vás cokoliv semele natolik, že padnete do bláta, i když vidíte, že v čemkoliv nemůžete vyhrát ani po dlouhém boji, nesmíte se poddávat a přijmout hrdě i porážku, před ničím neutíkat a stavět se k životu čelem. Jistě každý zná scénu z filmu Kokosy na sněhu, kdy po havárii tým hrdě donese bob do cíle na ramenou, i když ví, že je po všem, že prohráli. To je přesně situace, která charakterizuje Marii Kowalski.  V našem fanklubu jsme lidé různého věku, vzdělání i povolání, ale jak jsme se shodli, učíme se od ní řadu věcí všichni bez rozdílu a to i ti, kteří by mohli být jejími rodiči. Je to nezlomná nebojácná bojovnice, která je pro nás pro vše, co prožila a dokázala, pro to, jaká je, že její nádhera je nejen vnější, ale i vnitřní, pro její samostatnost a odvahu nejen předmětem obdivu, ale především velkým vzorem.